Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom

Żywa choinka – o jakich rzeczach warto pamiętać przy wyborze

Jedną z wielu bożonarodzeniowych tradycji jest strojenie choinki. Oraz oczywiście upominki, które pod tą choinką się znajdą, co w szczególności ucieszy dzieci. Jeżeli ktoś będzie się przymierzał do zakupu takiej, to ma dwa rozwiązania do wyboru. Zdecydować się może na sztuczne drzewko, jakie wprawdzie może i wygląda ładnie, ale niestety zupełnie nie pachnie i jest mało ekologiczne. Takie choinki produkuje się bowiem z tworzyw sztucznych, i trzeba je później w skuteczny sposób zutylizować, choć zdarzają się niestety przypadki, gdy po prostu są one gdzieś wyrzucane. W przypadku choinek naturalnych tego problemu nie ma, gdyż powinny one pochodzić z całkiem legalnych plantacji. Tego typu plantacje zakładane są w miejscach, w jakich nie można nasadzić większych drzew, lecz choinki przez parę lat bez problemów mogą rosnąć. A w tym czasie nie tylko są domem dla wielu owadów i zwierząt, ale też i wytworzą sporo cennego tlenu. Trzeba jednak przy zakupie obowiązkowo sprawdzić dokumenty pochodzenia, jeżeli sprzedawca nie będzie chciał ich pokazać, to warto poszukać wtedy innego miejsca. Naturalną choinkę dobrze jest kupować zaraz po ścięciu, wówczas powinna ona długo wytrzymać. Niektóre punkty sprzedaży są otwierane już pod koniec listopada, ale tego typu drzewek lepiej jednak unikać, bo po paru tygodniach leżenia bardzo różnie może być z ich trwałością. W ostatnich czasach dużą popularnością cieszyć się zaczynają choinki hurt Warszawa w doniczkach. Będzie to o tyle wygodna opcja, że po zakończeniu świąt choinkę można wystawić do ogrodu czy na balkon i wiosną ją wsadzić.

Żeby choinka bez żadnego problemu wytrzymała świąteczny okres, to trzeba o nią zadbać odpowiednio. Po zakupie nie należy wstawiać jej od razu do ciepłych wnętrz, a stopniowo przez pewien okres czasu przetrzymać w miejscu o niższej temperaturze. W związku z tym że wysoka temperatura nie wpływa dobrze na ścięte drzewka, to ustawiać je należy w miarę możliwości dalej od kominka czy kaloryfera. Koniecznie zadbać też należy o wodę, najlepiej w tym celu wstawić choinkę do jakiegoś pojemnika z wodą i regularnie ją dolewać. Jeśli chodzi o kupowane gatunki, to obecnie największym zainteresowaniem cieszą się dwa, czyli świerki i jodły. Jodła kaukaska hurt Warszawa to obecnie jedno z najładniejszych drzewek, jakie jest do kupienia. Posiada gęste gałęzie z ciemnozielonymi, długimi igłami. Przy zapewnieniu temperatury mniej więcej 20 stopni bez problemów powinna wytrzymać przez całe święta, a jej dużym plusem jest to, że nie gubi igieł. Lecz za ten wygląd trzeba trochę zapłacić, jodły kaukaskie są bowiem obecnie najwięcej kosztującym gatunkiem żywych choinek. Sporo tańszy i też mniej efektowny jest świerk hurt Warszawa zwyczajny. Takie świerki jeszcze niedawno były najchętniej kupowanym gatunkiem przede wszystkim z powodu ceny, posiadają ładny, żywiczny zapach, lecz ich dużą wadą jest to, że gubią igły. Jeśli komuś się nie podoba codzienne sprzątanie, to z pewnością nie będzie to choinka dla niego. Jakąś popularnością także się cieszą świerki kłujące, a w pewnych częściach naszego kraju wyglądające bardzo oryginalnie sosny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY