Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo

W jakich miejscach szukać można specjalisty do wykonania energetycznego świadectwa

W ostatnim czasie w naszym prawodawstwie znalazły się przepisy związane z certyfikatami energetycznymi. Tego typu certyfikaty są dokumentami, jakie informują o tym, jaką ilość energii będzie zużywał dany budynek. Przede wszystkim to dotyczy ogrzewania w zimie, gdyż na to najwięcej będzie potrzeba prądu, gazu czy węgla.

Ale też w przypadku audytu pod uwagę jest brana klimatyzacja, wentylacja czy podgrzewanie użytkowej wody, to znaczy wszystko to potrzebne będzie do zapewnienia odpowiedniego komfortu mieszkania. A zależnie od tego, jak wykonano dany budynek, to zapotrzebowanie znacznie się może różnić. Wystarczy że będą nieszczelne okna i brak izolacji ścian, żeby kilka razy więcej płacić niż przy nowoczesnym domu.

Obecnie tego typu świadectwa są wymagane dla wszystkich budynków, które zostały postawione po 2009 roku. Przy starszych świadectwo potrzebne będzie jedynie wtedy, gdy się je zamierza sprzedać lub wynająć. Jeżeli takiego dokumentu nie będzie, to właściciel naraża się na grzywnę która wynosi nawet do 5 tysięcy. Ale być może i to zmieni się w niedługim czasie, ponieważ plany idą w tym kierunku, żeby każdy budynek został pod tym kątem sprawdzony.

Samo wykonanie świadectwa nie jest bardzo skomplikowane, zająć się tym jednak musi osoba posiadająca odpowiednie pozwolenia. Taką bez problemów znajdzie się czy to przez ogłoszenia w prasie, czy wpisując w wyszukiwarce słowa Certyfikat energetyczny budynku, a następnie sprawdzając zwrócone wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY