Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo

Wycena nieruchomości i maszyn – które z dokumentów będą potrzebne

Dużo firm na pewnym etapie swojej działalności będzie potrzebować kredytu. Jednak banki dość ostrożnie podchodzą do ich przyznawania, zwłaszcza przy dużych kwotach. W niejednym przypadku konieczne będzie jakieś zabezpieczenie, na przykład w formie urządzeń czy nieruchomości. Pozwoli to nie tylko uzyskać większą kwotę, lecz również i mniejsze oprocentowanie, gdyż udzielający pożyczkę jest bardziej zabezpieczony w sytuacji nie spłacania zobowiązań klienta.

Jednak żeby maszyna czy nieruchomość faktycznie mogła stanowić takie zabezpieczenie, to spełnić trzeba szereg warunków, a jednym z nich jest wykonanie wyceny. Taka wycena jest konieczna do tego, żeby oszacować we właściwy sposób wszystkie warunki kredytu, i wykonać ją musi rzeczoznawca Poznań, posiadając konieczne uprawnienia. Wykaz takich rzeczoznawców dostać można w banku, lecz również można wykorzystać wyszukiwarkę, wpisując w niej na przykład słowa ustalanie wartości maszyn. W zależności od przedmiotu wyceny za każdym razem będą niezbędne jakieś dokumenty.

Przy nieruchomościach najczęściej będzie to odpis z księgi wieczystej i wypisy z rejestru gruntów, oraz kilka map i dokumentacja techniczna. Jeżeli ktoś chce wycenić urządzenie, to pokazać mu będzie trzeba fakturę zakupu oraz techniczną i rozruchową specyfikację. Z reguły liczyć się też będzie trzeba z koniecznością wykonania jakiś oględzin, w czasie których sprawdzony zostanie stan techniczny i wykonana niezbędna dokumentacja zdjęciowa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY