Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo

Jak działają i do czego są wykorzystywane króćce pomiarowe

Odpowiednie projektowanie instalacji przemysłowych wymaga tego, aby dostępna w nich była możliwość kontroli niezbędnych parametrów. Jest to ogromnie ważne, ponieważ przekroczenie jakiś parametrów spowodować może dość poważne zagrożenie dla otoczenia czy pracowników. Dość powszechnie w takich instalacjach są więc montowane różnego rodzaju czujniki. Do najczęściej wykorzystywanych należą manometry, ciśnieniomierze i przepływomierze, lecz rodzajów jest dużo więcej.

Oprócz tego w niektórych sytuacjach niezbędne może być przeprowadzenie inspekcji wzrokowej lub przy pomocy sondy, i także trzeba przewidzieć możliwość dostępu do takich miejsc. Z powodów konstrukcyjnych czujniki takie są najczęściej są instalowane w dedykowanych elementach, znanych jako króćce. Króćce pomiarowe przykręca się lub przyspawuje do rury, a następnie wkłada się do środka odpowiedni czujnik.

Średnicę wewnętrzną należy dopasować w taki sposób, aby nie było problemów z włożeniem takiego czujnika, często jest do tego wykorzystywane połączenie na gwint. Ze względu na dużą różnorodność zastosowania każdy króciec pomiarowy może wyglądać nieco inaczej, to znaczy mieć inne rozmiary, długość czy średnicę, oraz być przeznaczony do innego medium. Elementy te dostępne są na rynku w wielu standardowych wymiarach, ale jeżeli okaże się to potrzebne, to można rzecz jasna wykonać je na zamówienie. Wystarczy jedynie zrobić odpowiednią specyfikację, a króćce producent wykona wszystko tak, jak będzie to oczekiwane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY