Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom

O jakich rzeczach trzeba pamiętać kupując żywą choinkę na święta

Dla większości osób jednym z podstawowych zakupów przed świętami jest naturalna choinka. W ostatnim czasie takie drzewka cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ mają one sporo ważnych zalet. Przede wszystkim zapewniają one znacznie inny klimat w domu niż choinki sztuczne. Są gatunki, które przez kilka tygodni potrafią pięknie pachnieć żywicą, przez co poczuć się wtedy można jak w prawdziwym lesie. Oprócz tego każda naturalna choinka jest niepowtarzalna i wyjątkowa, co też stanowi duży plus w stosunku do sztucznych. Kolejną istotną kwestią jest ekologia, na którą obecnie zwraca się coraz więcej uwagi.

Świerki czy jodły są uprawiane na specjalnych plantacjach, gdzie rosną przez kilka lat, będąc domem dla dużej ilości zwierząt i owadów. W związku z tym że są to plantacje sztuczne, to w żaden sposób nie jest niszczone naturalne środowisko, a zagospodarowuje się w ten sposób chociażby nieużytki, które nie miałyby innego zastosowania. Z tego też powodu pierwszą rzeczą, jaką należy sprawdzić podczas zakupu choinki jest jej pochodzenie. Każdy ze sprzedawców posiadać powinien dokumenty poświadczające pochodzenie, jeśli ich nie chce przedstawić, to lepiej poszukać innego miejsca.

Samych choinek można szukać w różnych miejscach. Dużym zainteresowaniem przede wszystkim się cieszą różnego rodzaju markety, tam przeważnie jakieś stoisko z choinkami się znajdzie. Zaglądnąć też można na place targowe i bazary, oraz oczywiście wykorzystać internet. Jeżeli w wyszukiwarce się wpisze hasło świerk cięty hurt śląskie, to się otrzyma adresy firm, w jakich zamówić można żywą choinkę, albo tylko jedną, albo też jakąś ich większą ilość. W związku z tym że obecnie w sprzedaży będzie kilka gatunków choinek, to pasuje poznać czym one się charakteryzują i wybrać najbardziej odpowiedni.

Całkiem niedawno jeszcze najpopularniejsze były pospolite świerki, jakie są niedrogie, posiadają przyjemny, żywiczny zapach, ale też jedną dużą wadę. To znaczy po niedługim czasie zaczynają wypadać z nich igły, i trzeba je niestety systematycznie sprzątać. Pozostałe gatunki świerków, to znaczy srebrzysty i kłujący, mają już znacznie trwalsze igły, lecz one nie cieszą się taką popularnością. Być może dlatego, że od kilku lat najchętniej są wybierane kaukaskie jodły. Ten gatunek choinki nie rośnie u nas naturalnie z uwagi na odmienne wymagania, lecz da się go uprawiać na plantacjach. Jodły posiadają gęste, zielone gałęzie, i prezentują się bardzo ładnie nawet z niewielką liczbą ozdób.

Przeważnie we wszystkich punktach sprzedaży dostępne będą drzewka w różnych wielkościach. Dlatego też warto zastanowić się dobrze, czego się będzie potrzebować, i wybrać taką, która najlepiej spasuje. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, żeby drzewko było świeżo ścięte i posiadało ładne, nie uschnięte gałęzie. W części punktów sprzedaży choinki się pojawiają już na początku grudnia, i w takich sytuacjach na święta już niekoniecznie one będą w dobrym stanie. Po zakupie choinki trzeba ją przystosować odpowiednio do temperatur panujących w mieszkaniu. Niezwykle istotne jest też trzymanie jej w jakimś pojemniku z wodą, co znacznie wydłuży świeżość.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY