Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo

Co to jest i kto posiadać musi energetyczne świadectwo

Na początku 2023 roku na posiadaczy starszych domów i mieszkań został nałożony nowy obowiązek pod postacią energetycznego świadectwa. Świadectwa takie obowiązywały już wprawdzie nieco wcześniej, ale wyłącznie dla nowszych obiektów, wybudowanych po roku 2009.

Wprowadzone niedawno przepisy poszerzyły to na wszystkie budynki, ale póki co nie trzeba robić od razu tych świadectw. Będzie to konieczne jedynie w przypadku, gdy ktoś chciałby wynająć lub sprzedać nieruchomość, którą dysponuje. Za jego brak trzeba się liczyć z jakimiś karami, dlatego też nie warto lekceważyć sobie tego. Zwłaszcza że koszty związane ze zrobieniem świadectwa są naprawdę niewielkie. W przypadku mniejszych domów i mieszkań bez problemów powinno na to wystarczyć pięćset złotych, a kary sięgać mogą nawet kilku tysięcy. Na naszym rynku działa dużo firm i niezależnych specjalistów którzy się zajmują wykonywaniem takich świadectw.

Można w wyszukiwarce wpisać hasło świadectwa energetyczne Wrocław, aby otrzymać ich listę z pobliskiej okolicy. Wystarczy później się z taką osobą umówić, przesłać wszystkie niezbędne informacje i tydzień czy dwa później odebrać gotowe dokumenty. Samo świadectwo powinno zawierać informacje o tym, jakie będzie całkowite zapotrzebowanie obiektu na różnego rodzaju energię. Związaną między innymi z wentylacją, chłodzeniem, ogrzewaniem czy ciepłą wodą. W oparciu o to określa się roczne zapotrzebowanie na energię i związane z tym koszty, a wynikiem audytu będzie tak zwana energetyczna klasa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY