Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Remont

Świadectwo energetyczne – jak je można wykonać

Jeżeli ktoś zamierza wynająć albo sprzedać jakąś nieruchomość, to ma do spełnienia kilka formalności. Jedną z nich jest zrobienie energetycznego świadectwa, które jest dokumentem poświadczającym energetyczną efektywność danego lokalu. Jest to obecnie dość ważne, gdyż naprawdę dużo uwagi przykłada się do kwestii ochrony środowiska, a duże straty energii która idzie na ogrzewanie na pewno nie pomagają w tym. Wykonane prawidłowo świadectwo zawiera między innymi informacje o ilości zużywanej energii elektrycznej, zamontowanej wentylacji czy klimatyzacji, ale również metodzie grzania obiektu.

Istotną częścią dokumentu są wskazówki, jakimi sposobami można zmniejszyć koszty wiążące się z eksploatacją domu czy mieszkania, głównie pozwalające zaoszczędzić trochę energii. Samo wykonanie świadectwa energetycznego nie jest dużym problemem, gdyż takimi zleceniami się zajmuje wiele firm i niezależnie działających specjalistów. Bardzo ważne przy tym jest to, żeby osoba zajmująca się takim dokumentem posiadała niezbędne uprawnienia, ponieważ w innym wypadku nie będzie on ważny. Koszty nie są duże, zaczynają się bowiem od kilkuset złotych za zwykłe mieszkanie czy nieduży dom.

Przy większym obiekcie liczyć się będzie trzeba z nieco wyższym wydatkiem, lecz w przypadku prywatnych nieruchomości rzadko kiedy do zapłacenia będzie więcej niż tysiąc złotych. Pamiętać należy, że jeśli ulegną zmianie parametry lokalu, przykładowo po remoncie, to Świadectwo charakterystyki energetycznej mieszkania będzie trzeba jeszcze raz wykonać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY