Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY,  Dom

Przydatne informacje w temacie zakupu wideodomofonu, opis podstawowych funkcjonalności

W domach prywatnych coraz częściej zamiast tradycyjnych domofonów instaluje się wideodomofony. Akurat łatwo to zrozumieć, gdyż pod względem kosztów nie będzie to wychodzić jakoś bardzo drożej, a komfort użytkowania tego urządzenia jest zupełnie inny. Jednak zakupienie porządnego wideodomofonu do łatwych rzeczy nie należy, i trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych przeczy. Przede wszystkim powinno się zdecydować, czy dane urządzenie będzie obsługiwało jedną posesję, czy więcej, z jedną bramą. Przy tej drugiej opcji najlepiej się sprawdzi wideodomofon dwurodzinny, w jakim pojedyncza jednostka z kamerą jest podłączona do dwóch sterujących.

Jeśli chodzi o te urządzenia niezwykle istotna musi być jakość obrazu, a ta będzie zależeć od paru rzeczy. Przede wszystkim dużą rolę odgrywają parametry kamery, tu świetnie się sprawdza tryb z podczerwienią oraz diody do doświetlenia. Lecz to co widzi kamera należy gdzieś oglądnąć – czyli należy sprawdzić, jakie parametry posiada ekran.

Wideodomofon jednorodzinny zależnie od wersji będzie miał wyświetlacz o przekątnej od pary do nawet kilkunastu cali, na większym widzi się dużo więcej szczegółów, lecz liczyć się też trzeba z nieco wyższymi cenami.

Jednostki mogą być łączone ze sobą przy pomocy kabli albo sieci wi-fi. To drugie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze. Nie trzeba bowiem kłaść przez całą posesję dedykowanych przewodów, a dodatkowo sieć daje możliwość włączenia do zestawu urządzenia mobilnego. Tego typu funkcjonalność posiada przykładowo wideodomofon eura, bardzo popularny pośród klientów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY