Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY,  Budownictwo

Kilka ciekawych inspiracji na pomysłowy remont domu albo mieszkania

Możliwości przy wykończeniu mieszkania albo domu są naprawdę nieograniczone. Wiele z rozwiązań jest znanych chyba wszystkim, ale niektóre wcale nie będą zbyt popularne. A mogą one albo w znaczący sposób zwiększyć komfort używania budynku, albo zagwarantować atrakcyjną, ciekawą stylistykę.

Do tej pierwszej grupy z pewnością zalicza się hydroizolacja. O ile przy fundamentach jest powszechnie stosowana, o tyle wiele osób podczas remontu łazienki na nią się nie decyduje. Nie z powodu kosztów, bo w skali całego wykończenia te stanowić będą niewielki fragment całości, lecz zwyczajnie z braku świadomości tego, jak takie rozwiązanie może się przydać. Zaaplikowanie warstwy izolacyjnej w miejscach które mogą być narażone na działanie wilgoci, takich jak pobliże wanny czy brodzika będzie zabezpieczeniem przed możliwością przeciekania i zapewni pełną szczelność.

Za to przy elewacjach różnych budynków w miejsce zwykłych tynków można użyć specjalnych desek. Deska elewacyjna to ogromna ilość wzorów i kolorów, dzięki czemu łatwo ją dobrać do własnego domu. Świetnie się sprawdza zarówno na całej ścianie, w roli kompleksowego wykończenia, ale też jako element dekoracyjny przy okiennicach, szczytach budynków czy kominach. Deski elewacyjne bardzo często wykonuje się z różnych gatunków drewna.

Dzięki wykorzystaniu gatunków odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne i użyciu nowoczesnych impregnatów deski takie wytrzymają wiele lat w niezmienionym wyglądzie. A następną zaletą jest prosta i szybka instalacja.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY