Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo

Opony do wózka widłowego – jak je prawidłowo wybrać

Widłowe wózki, powszechnie stosowane w najróżniejszych halach czy magazynach, nierzadko są bardzo intensywnie użytkowane. To wiąże się z potrzebą regularnej wymiany niektórych części, a między innymi do nich należą opony. Tak samo jak ma to miejsce przy zwykłych samochodach, również opony do wózków po pewnym okresie czasu na tyle ulegną zużyciu, że trzeba je będzie zmienić. A nad tym warto się dobrze zastanowić, gdyż jest parę różnych rozwiązań, różniących się ceną i parametrami.

Sporo informacji na ten temat znaleźć można w internecie, jeśli ktoś chce, to w wyszukiwarce może wpisać hasło opona do wózka widłowego Stalowa Wola i przeglądnąć otrzymane wyniki. Wybierane najczęściej z uwagi na cenę i dość dobre jezdne właściwości są opony pompowane. Są one dostępne praktycznie do każdej odmiany wózków, z tego też powodu raczej nie będzie żadnego problemu z ich kupnem.

Zależnie od miejsca działania i jego charakteru można się zdecydować na diagonalne albo radialne opony, każda będzie bowiem miała inną charakterystykę. Pewną niedogodnością tego pneumatycznego ogumienia jest nieco niższa wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia i przebicia, za to cechuje się ono dużym poziomem amortyzacji. Jeśli w miejscu pracy są obawy o możliwość przebicia, to zdecydować się można na opony pełne. Są one sporo droższe, jednak dzięki posiadanej konstrukcji można je użytkować znacznie dłużej. Pamiętać jednak należy o gorszym amortyzowaniu, co przy niektórych ładunkach uniemożliwia ich używanie.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY